html> My Great Web page

20 Mart 2013 Çarşamba

Makale: Kafayı Bulmak

KAFAYI BULMAK NE DEMEK ? 


Bak ben sana vakit ayırıp, evirip, çevirip anlatacağım ... 


Düz mantıkla bakarsak Kafa Kayıptı bulduk, demek ki doğru bir şey yaptık . Biraz para harcadık, biraz yasaklara bulaştık, kafayı aradık bulduk !
"x"'e değer verip "y"'yi bulacağına, rakı içip kafayı bulacaksın, ihtiyacın var ona ...
Buldun mu kafayı süper. Şimdi git eski sevgiline beraber geçirdiğiniz senelerde söylemen gereken sözleri söyle ama işe yaramaz. Sen kafa kayıpken ilişki yaşarsan, kafayı bulduğun da ilişkiyi yaşama ihtimalini kaybettiğini fark edersin. Bu olmaz ...
Kafayı bulmadın mı daha neler neler olacak anlatacağım hepsini. 
Kafa yokken espriler gırla, gülücükler bol kepçe, eller havaya, seni görende sanır ki adı Mesut, soyadı Bahtiyar... Hadi aga bul şimdi kafayı, tamaaaaam oldun sen birazdan başlarsın, O kız buraya gelecek. Gelecek gelecek devam et sen, ben daha gelmeyenini görmedim. 
Kız belki extreme bi örnek oldu, kafayı bulunca kendini de bulacaksın, yüzleşeceksin meğer ne pis bi adammışım ben diyeceksin. Daha neler olacak ...
Bu kadar menfi olmayayım : Çok az yaptığın belki de hiç yapmadığın bir şey yapacak, kendinle yüzleşeceksin. Kusur arayacaksın, kızacaksın. Kararlar alacaksın lakin uygular mısın bilmiyorum. Genelde akşam çok içmişim başım kazan gibi yanlış bir şey yapmadım umarım gibi sağa sola danışacaksın. O neden oluyor ? Onu da ben söyleyeyim: Kafan ile beraber kendini de kaybediyorsun . Çözüm Tekrar içeceksin .
Özendiriyormuşum gibi oldu okudukça. Alkol iyidir, mutlaka için, onsuz gezmeyin gibi bir durum olmuş. Mantıkla yazıyorum arkadaşım, hangisi yanlış söylediklerimin ?
Kafayı bulacağım derken, çekip çekip koparanı gördüm ben o çok fena işte . Unutmadan eklemek istiyorum zira çok önemli : Kafayla beraber en gereksiz an da en lazım olmayan an da cesareti de bulacaksın. Bu; Bulunmuş Kafanın yanında promosyon. 
Demek istiyorum ki; Kafalar Kayıp arkadaşım !!!
Kafayı bulunca anlıyorsun ki her şeyini kafa kayıpken bok etmişsin 
Kısaca bi toparlayalım. Buyurun !

Kafayı bulursan, cesareti bulursun !
Kafayı bulursan, kusurlarını bulursun !
Kafayı bulursan, boşluklarını bulursun !
Kafayı bulursan, ayrılığın sebebini bulursun !
Kafayı bulursan, bulduklarını sabah kaybedersin !

Günün Fırsatı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder